TIPY: Co se děje o víkendu?

26. února 2016 v 15:26 | Madast |  ZAJÍMAVOSTI
I ve skoro jarním pátečním odpoledni jsem pro vás připravil pár ukázek toho, co se o víkendu děje v Praze!

Už od minulého týdne je na pražském Výstavišti otevřená Matějská pouť, jedno z míst s největší koncetrací atrakcí v České republice! Věděli jste, že tradice Matějské pouti je tu už od roku 1595? Tehdy se ještě konala na Hanspaulce. Vstupné 25,- Kč, ovšem za každou atrakci si zaplatíte v průměru další stovku... Tahle akce celkem solidně provětrá vaši peněženku...
Jedna z největších poutí v EvropěTrochu kulturnější akcí je výstava děl Aj Wej-weje, umělce z Číny, jehož objekty nalezly v Praze útočiště ve Veletržním paláci. Jeden z nejznávanějších umělců všech dob Prahu i navštívil při vernisáži této výstavy. I tentokrát ukázal, jak umí překvapit a vyrazil dech návštěvníkům tím, že své sochy zakryl plachtami jako protest proti českému postavení k uprchlíkům. Plachty už jsou ale pryč, a tak si můžete genialitu jeho děl vychutnat.
Poslední tip se netýká jen tohto víkendu. Všichni letečtí a letadloví fanoušci by měli číst pozorně! V období od 1. února až 15. března, tedy čase jarních prázdnin, nabízí Letiště Václava Havla zajímavé exkurze. "Uvidíte nejen starty a přistání a odbavení letadel, ale případně i odmrazování letadel před startem či úklid ploch od sněhu," píše se v oficiální nabídce letiště. A foťáky s sebou - fotografování je totiž povoleno!
No a co dalšího se děje ve vašem okolí? Co plánujete na prázdniny, nebo co jste během nich dělali, když už u vás proběhly? Napište mi!


---

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti dílo Aj Wej-weje?

100%ně ano
Jak co
Vůbec ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama