Jak se z Opencard stala Lítačka

23. února 2016 v 16:06 | Madast |  NA TÉMA

Tolik proklínané kartě Opencard dýchá na záda nová soupeřka. Možná ne tak drahá, trapná ale skoro stejně.
Ne, v perexu nebyla řeč o primátorce Krnáčové, nýbrž o jejím nejnovějším výtvoru, který se jí podařilo v posledních měsících spatlat. Jelikož za tu dobu, co nosí primátorský řetěz, nebylo o ní skoro slyšet (možná proto, že nemluvila), není divu, že se rozhodla k razantnímu kroku, na který Praha jen tak nezapomene.

Primátorka Krnda se rozhodla vyměnit červenou za zelenou a s mírnou symbolikou tak konečně více zpřístupnit lidem krásy a nepoznaná zákoutí problematiky čipových plastových karet. Výměnu karet lze ještě chápat jako potřebnou věc pro skutečné ulehčení situace ve chvíli, kdy má Praha konflikty s provozovatelem systému staré Opencard. Věcí,
nad kterou už však zůstává rozum stát, je způsob, kterým se tak děje.

Pro poetický název Lítačka prý v anketě hlasovalo 52,56% lidí. V které anketě? Kde byla uveřejněna? Kolik lidí se jí zúčastnilo? Na tyto otázky dnes vedení Prahy na tiskovce neodpovědělo. "Dvouslovné názvy byly příliš dlouhé a název tramvajenka neprošel zase kvůli tomu, že s kartou lze jezdit nejen v tramvajích," vysvětlila dnes světu původ jména primátorka. Další otázkou, na kterou jsme dosud ještě nedostali odpověď, je, zda Lítačka bude sloužit jen k lítání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti nový název karty?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama