Co všechno si přečtete na TN.CZ aneb Zprávy pro všechny

2. ledna 2014 v 20:39 | Madast |  NA TÉMA
Zpravodajství na televizi Nova je často terčem kritiky na sociálních sítích, ale občas slýchám vtipné komentáře i v tramvaji. Proč je hlavní zpravodajská relace Televizní noviny tak diskutovaná?


Pro odpověď nemusíme chodit daleko. Stačí sednout si v půl osmé před televizi a zapnout nejsledovanější relaci v tuzemsku. Hned v první minutě vám dojde, že informace označované za "hlavní zprávy dne" nebo "headlines" nejsou vlastně tak úplně důležité. Jistě, není příjemné, když se někomu ztratí pes nebo si koupí shnilé rajčátko, ale podle mě netřeba informovat o tom milion a půl lidí u obrazovek místo toho, abychom se dozvěděli něco globálnějšího (jako třeba, že padla vláda).

Investigativní reportéři, úsměvaví moderátoři

Když vás uvítá až přehnaným úsměvem Lucie Borhyová (která má mimochodem dost podobnou barvu kůže jako její moderátorský kolega Rey Koranteng) a překonáte hlavní zprávu dne, obvykle je tu další rubrika. Inspektor. Téma inspektora kdysi dávno napadlo dnes už legendárního redaktora Láďu Hrušku, když prostě nevěděl, o čem natočit příspěvek (jaké překvapení). A tak se vydal do Tesca zkontrolovat, jestli neprodávají shnilé okurky. Prodávali. Tak se z toho stala tradice.

Ovšem Láďa jde dál. Napadlo vás při snídani, proč padá chléb namazanou stranou dolu? Hrušku po ránu taky, a protože asi zase neměl námět, rozhodl se, že to národu objasní. V tříminutové reportáži nás vědecky přesvědčí, že se tak v devíti z deseti případů stane. Zdařilou parodii najdete třeba v Gameballově videu.

Ladislav Hruška: Mazání chleba je vážně fuška.

Třešnička na dortu: počasí s meteoroložkou

Když se po hodině Lucka s Reyem konečně rozloučí a řeknou nám, jaké drama dnes prožije doktor Suchý v Ordinaci, překonáme borce na konec ve Sporotvních novinách a vydržíme deset minut reklamy, je tu počasí. Další relace, kde se toho hodně dozvíme. Rosnička, která vypadá, že moc neví, co říká (protože meteorologické vzdělání nemůžeme očekávat), je tam vlastně jen proto, že má dlouhou ruku na ukazování sluníček, nebo proto, že má počasí ve jméně (viz Karla Mráčková). Za tři minuty víme to samé jako na začátku, tedy nic.

A kdybyste se chtěli dozvědět víc, koukněte na tn.cz, tam je přeci všechno! :)

Čtěte také v rubrice Na téma: Fenomén Ask.fm III Současné blogy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Sledujete pravidelně Televizní noviny?

Ano, moc se mi líbí. 33.3% (5)
Ne, ale chtěl/a bych, bohužel mi to nevychází. 26.7% (4)
Ne, je to pitomost. 40% (6)

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 20:51 | Reagovat

Ze zpráv na Nově si už pravidelně dělá každý z mojí rodiny denně legraci a já se tomu nedivím.. :-) viděl jsi o čem měl Láďa Hruška reportáž na Silvestra? Vím, Silvestrovské TN, ale svým způsobem jsem v tom neviděla rozdíl :-D trávníkový inspektor, tedy nebyl to on, ale někdo jiný, ale prakticky to mohl být i jeho nápad.. :-?

Nejlepší je, když ve zpravodajství vysílají reportáž o fotbale v nějaké vesnici, která by se spíše hodila do sportu, ale oni si nedají říct. Prostě, Nova už delší dobu upadá a s tím i Ulice už není to, co bývala..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama